Gündem

Afrika Örgüsünü Profesyonel Ellerde Deneyimleyin!

Afrika Örgüsünü Profesyonel Ellerde Deneyimleyin!

Son zamanların sokak modası trendleri arasına giren Afrika örgüsü, Afrikalı insanların becerikli elleriyle işlediği, kökü çok eskiye dayanan bir kültürden gelmiştir. Orijinal saçlarına sentetik saç ekleyerek uzun bir saç görünümü elde edip şekil vererek süslemişlerdir. Hem kullanışlı hem de saçın rahat etmesi açısından faydalı olduğundan bir sürü insan bu saç modelini yaptırmaktadır. Herhangi bir kimyasal maddeye maruz kalmadan, tamamen el işçiliği ile bu işlem yapılmaktadır. İşlem bittiğinde dilediğiniz renk ve uzunlukta saç modeline sahip olabilirsiniz. Ayrıca Afrika örgüsü kullanım açısından rahat olmasının yanı sıra saçlarınız kısa ise uzatmak, uzun ise kesim yapmadan kısaltma imkânı sunuyor. Saçınıza çok kısa süre içerisinde Marjinal Stüdyo sayesinde değişik modeller yapabilir, kendinizi daha güzel hissedebilirsiniz.

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro dalgası, su dalgası olarakda bilinmektedir. Kişinin saçı ince tutamlar halinde örgü tekniğine dayanarak örülür ve saça ek olarak dalgalı sentetik saçlar eklenir. Bu işlem yapıştırıcı ya da diğer madde etkenlerine maruz kalmadan gerçekleştirilmektedir. Profesyonel kişiler tarafından yapılanbu işlem uzun süre kullanılabilir. Afro dalgası modelini ortala 2-3 ay gibi bir süre kullanabilirsiniz. Bu durum elbette kişiden kişiye de farklılık gösterebilir. Kimi insanların saçı hemen uzarken kimisinin de yavaş uzamaktadır, bu durumda kullanım süresini değiştirmektedir.

Saçlara güzel şekil ve hacim görünümü kazandıran bu saç modeli ile saçlarınızda çok beğeneceğiniz değişikliğe kavuşabilirsiniz. İşinin ehli kişiler tarafından doğru tekniklerle yapılır ise saçlarınız kesinlikle zarar görmez.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu