Sponsorlu Bağlantılar

2020’de Trend Olan Saç Modelleri Neler? Kuaför Mehmet Fatih Baltacı Anlatıyor

Mehmet Fatih Baltacı 2020 yılında kuaförlerin pandemi nedeniyle durgun bir yıl geçirdiği söylenmekte. Ancak bu yıl ortaya çıkan ve popüler olan pek çok saç modeli, önümüzdeki 10 yılı kasıp kavurması beklenen modeller olarak anılıyor. Kuaförlere uzun bir süre gidemeyenler, bu nedenle yepyeni ve capcanlı model önerileriyle karşılaşacaklar. Pandemi nedeniyle bakımsız kalan ya da evde uğraş verilen saçlar için yeni ve birbirinden göz alıcı modeller, artık kuaförlerin haznesinde mevcut.

Kuaförlük mesleğinde 20 yılı devirmiş bir zanaatkar olan ve dünya çapında işlere imza atan Kuaför Mehmet Fatih Baltacı, dışarıya çıkılmaya başlanan bu dönemde kullanılabilecek şık saç modellerini bizlerle paylaştı. İnternet üzerinde çokça bilinen bir web sitesinin trend danışmanlığını yapan Mehmet Fatih Baltacı; bu sitede kaleme aldığı Short Hair Tips 2020 adlı makalesinde, 2020 yılında popülerleşen saç modellerini inceledi.

Mehmet Fatih Baltacı ‘nun 2020 yılının en favori saç modellerini incelediği makalesinden yararlanarak oluşturduğumuz saç modelleri incelememize; bir sonraki başlıktan itibaren ulaşabilirsiniz.

En Trend Saç Modelleri

2020’nin en kullanışlı saç modeli olarak; camdan saç modelleri adı verilen çeşitler öngörülmekte. Bob, pürüzsüz ve küt modelleri içerisinde barındıran bu model bütünü; saçların her zaman parlak ve göz alıcı durmasını sağlar. Ayrıca kısa bir kullanıma geçileceği için, günlük hayatta oldukça pratik bir stil olması da ekstra bir avantaj sağlar.

İkinci en popüler model ise, aslında çok klasikleşmiş olan bir saç çeşidi. Örgülü saçlar, 2020 yılında yeniden moda oluyor. Pandemi şartlarında toplu saçların ağırlıklı olarak tercih edileceği düşünülerek, örgülü modeller yıllar sonra yeniden ağırlık kazanmaya başlıyor. Özellikle de örgülü topuz modeli; uğraşı fazla olmasına rağmen, kadınların tarz oluşturmasında önemli bir model olarak görülmekte.

Üçüncü ve son olarak; kabarık saçların yeniden moda olma yolunda ilerlediği öngörülmektedir. Pandemi sürecinde evde kapalı kalan insanların; büyük değişimlere çokça açık olduğunu ve bu değişimlerin başında da 80’lerin bu meşhur modeline dönmek olduğu gözlemlenmiştir. Bu ilginin nedeni ise, nostalji tutkusunun pandemide yoğunca hissedilmesidir. Bununla birlikte dünyaca ünlü kuaförler, yeni dönemde çokça rastlayacağımız kabarık saçlar için farklı farklı verisyonlar tasarlamaya başladı. Bu modeller, kabarık saçın sofistike görünümünü daha da ön plana çıkaracak işler olarak değerlendiriliyor.

Short Hair Tips 2020 başlıklı Mehmet Fatih Baltacı yazısından derlenen maddeler bu şekilde. Pandemi sonrasında da güzellik tercihleri değişmeye ve dönüşmeye devam edecek. Ancak bu dönemde saçlara yapılacak her güzel hamle, ruh halinizi olumlu anlamda dönüştürmek için önemli bir adım olacaktır.

Kaynak :ideasforwoman.com

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı